Silnice mezi Jitkovem a Ždírcem dostane nový kabát. Řidiče čekají objížďky

Ilustrační foto

ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU – Úsek silnice I/34 mezi Jitkovem a Ždírcem nad Doubravou bude od soboty 1. července zcela uzavřen. Důvodem je rozsáhlá rekonstrukce povrchu i okolí komunikace. Pro motoristy jsou připraveny objízdné trasy.

„Konkrétně budeme opravovat část mezi propustkem na Jitkovském potoce a okružní křižovatkou silnic I/34 a II/345 ve Ždírci nad Doubravou, včetně průtahů Novým Ranskem a částečně Ždírcem nad Doubravou. Vozovka tady aktuálně vykazuje značené opotřebení. Jsou v ní trhliny, výtluky, místy vyjeté koleje a olámané krajnice,“ vysvětlil mluvčí ŘSD ČR Martin Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V úseku o délce 7,5 kilometrů silničáři vymění povrch vozovky a zároveň pročistí příkopy a zanesené propustky, opraví nezpevněnou krajnici, doplní svodidla a v plánu je i nový nátěr zábradlí na mostech nebo osazení nového svislého dopravního značení.

Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 tun povede po silnicích III/03424, III/3509, II/351 a II/345 přes obce Česká Bělá, Chotěboř, Sobíňov a Ždírec nad Doubravou. Na objízdnou trasu budou odkloněny i všechny autobusy z Nového Ranska. Objízdná trasa pro vozidla nad 3,5 tun bude vedena po silnicích II/345, II/344, II/345 a I/38 přes obce Ždírec nad Doubravou, Sobíňov, Chotěboř, Vilémov, Golčův Jeníkov, Kámen, Radostín a Havlíčkův Brod.

Zhotovitelem rekonstrukce je uskupení společností MI Roads a BES, které opravy provede do 20 týdnů od zahájení za částku 111 milionů korun bez daně. „Předpokládané ukončení prací je koncem října letošního roku,“ dodal mluvčí.

Foto: ŘSD ČR