Mladý řidič srazil v Havlíčkově Brodě chodkyni. Zasahoval vrtulník

Foto ilustrační: Tomáš Branda

HAVLÍČKŮV BROD – K vážné dopravní nehodě došlo ve středu 28. června po poledni v Havlíčkově Brodě. Řidič osobního auta nestihl včas zabrzdit a srazil na přechodu chodkyni, které zrovna dával přednost jiný řidič.

Nehoda se stala na ulici Masarykova, v úseku, kde jsou pro daný směr dva jízdní pruhy. V levém pruhu jel ve směru na Kolín šestadvacetiletý řidič vozidla Renault. „V místě, kde je vyznačený přechod pro chodce, zastavil řidič vozidla Iveco, který jel stejným směrem v pravém jízdním pruhu, a vozovku přecházela chodkyně. Řidič vozidla Renault zareagoval brzděním a stržením řízení, došlo ale ke střetu s chodkyní,“ popsala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žena utrpěla vážná zranění a musela být letecky transportována do nemocnice. „Policisté u řidiče dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Negativní byl také test na zjištění ovlivnění návykovou látkou,“ doplnila mluvčí. Průběh a všechny okolnosti nehody policisté prošetřují.