Řidiči, pozor! V Třebíči vás během léta čekají uzavírky a objížďky!

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TŘEBÍČ – Město Třebíč chystá na nadcházející období několik dopravních omezení. Úplná uzavírka se dotkne ulic Modřínové, Soukopovy, ale i křižovatky ulic Bráfova třída, Nádražní a Jungmannova. Kvůli kulturním akcím dojde ke krátkodobým uzavírkám v židovské čtvrti a v ulici Polanka.

První dopravní omezení začne platit již v pondělí 3. července v ulici Modřínové. Až do 12. července budou silničáři frézovat starý asfalt a ulice tak bude s omezením průjezdná. Ve dnech 12. až 16. července proběhne pokládka nového asfaltového povrchu, což si vynutí úplnou uzavírku. Objížďka povede ulicemi Velkomeziříčská a Samešova.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Další úplná uzavírka, tentokrát plánována v rámci revitalizace Martinského náměstí, proběhne v termínu od 10. července do 4. srpna v ulici Soukopova. Objízdná trasa povede obousměrně ulicemi Soukopova a Přerovského.

Dopravní omezení s uzavírkou si vyžádá i výměna semaforů na křižovatce Bráfova třída x Nádražní x Jungmannova. Práce budou probíhat v období od 17. července do 31. srpna, na křižovatce bude možné odbočit pouze vpravo. „Řidiči budou využívat ve směru ul. Husova objízdnou trasu po Bráfově třídě, Masarykově náměstí, ulici Bedřicha Václavka, Smila Osovského a Kateřiny z Valdštejna. Objízdná trasa ve směru Bráfova třída povede ulicemi Husova, Jungmannova a Bedřicha Václavka,“ uvedla mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Uzavírka v židovské čtvrti a Polanka Fest

V termínu od 14. července od 8:00 do 16. července do 17:00 (pátek až neděle) budou zcela uzavřeny ulice Blahoslavova, Leopolda Pokorného, Havlíčkovo nábřeží, Tiché náměstí, Stinná a náměstí Rabína Ingbera. Důvodem je konání akce Oživené židovské město.

V termínu od 28. července od 6:00 do 30. července do 12:00 (pátek až neděle) budou kvůli konání letního festivalu Polanka Fest uzavřeny komunikace a chodník v ulici Polanka.

Foto: Město Třebíč
Foto: Město Třebíč
Foto: Město Třebíč
Foto: Město Třebíč
Foto: Město Třebíč