Jihlavští kriminalisté objasnili sérii vloupání. Škodu za téměř milion má na svědomí recidivista z Ostravska

ilustrační foto

JIHLAVA – Pachatel vloupání na Jihlavsku, Žďársku, ale i Přerovsku skončil minulý víkend v rukou jihlavských policistů. Pětatřicetiletého muže, který byl z posledního výkonu trestu propuštěn na konci loňského roku, obvinili policisté z dalších trestných činů.

Obviněný muž se v době od dubna do května vloupal do prodejny na Přerovsku, dvou obchodů v Jihlavě a dále do budovy společnosti ve Žďáru nad Sázavou. „Z prodejny v Hranicích si kromě peněz odnesl téměř tři desítky stavebnic. Na konci dubna si zajel do Jihlavy a v časných ranních hodinách se vloupal do obchodu, kde odcizil finanční hotovost,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Asi o dva týdny později se pachatel vloupal do budovy firmy ve Žďáře nad Sázavou, nic se mu ale odcizit nepodařilo, a tak utekl s nepořízenou. V polovině května se znovu vrátil do Jihlavy, kde se vloupal do obchodu. „Z prodejny a skladu si odnesl různé zboží, zejména tabákové výrobky a peníze. Kromě krádeží peněz a věcí vznikaly škody v řádu desítek tisíc korun také poškozením,“ doplnila mluvčí.

Jihlavští kriminalisté se po poslední krádeži dostali pachateli na stopu, zjistili, že jde o recidivistu z Ostravska, který byl už několikrát soudně trestán a opakovaně mění místo pobytu. „O uplynulém víkendu se jim ve spolupráci s ostravskými policisty podařilo podezřelého muže vypátrat v Ostravě. Ve večerních hodinách jel ve vozidle, které policisté zastavili a hledaného muže zadrželi,“ sdělila mluvčí.

Pětatřicetiletý muž byl následně obviněn z trestného činu krádeže, kterým byla způsobena větší škoda, a z trestného činu poškození cizí věci. Po vyslechnutí obvinění skončil ve vazební věznici a nyní mu hrozí až pět let za mřížemi. „Případ kriminalisté dále vyšetřují. Prověřují také, zda se muž nedopustil ještě jiné trestné činnosti,“ dodala Jana Kroutilová.