Miminka v Jihlavě monitorují při porodech nové přístroje

Foto: Nemocnice Jihlava

JIHLAVA – Nové monitory sledující srdeční činnost miminek pořídila jihlavská nemocnice. Čtyři přístroje zakoupené za necelých 650 tisíc korun slouží nejen na porodních sálech, ale i na oddělení rizikového těhotenství.

Přístroje umožňují sledovat, jak se daří miminku na konci těhotenství i během porodu. „Monitorace srdeční akce v průběhu porodu je důležitým ukazatelem zdravotního stavu dítěte. Nové ctg monitory jsou určené pro rodící ženy a sledují srdeční akci děťátka a sílu děložních kontrakcí,“ popisuje primářka gynekologicko-porodnického oddělení Petra Herboltová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nové monitory mohou využít i maminky, které se rozhodnou rodit ve vaně. „K těmto typům přístrojů můžeme také připojit telemetrii, neboli bezdrátové sondy, které umožní ženě během monitorace volný pohyb nebo i pobyt ve vaně,“ doplňuje vedoucí lékařka porodního sálu Lucie Trýbová.

Jihlavskou porodnici dlouhodobě vyhledávají nejen maminky z Jihlavska, ale i z dalších, mnohdy vzdálených měst. Letos zde přišlo na svět už 657 dětí.