Motorkáři v doprovodu policistů vyrazí v sobotu na vyjížďku Vysočinou

ilustrační foto: Policie JMK

KRAJ VYSOČINA – Větší počet motorkářů bude v sobotu 22. července vidět na silnicích Vysočiny. V rámci preventivní akce „Kolama dolů – učme se přežít“ je na cestě z Havlíčkova Brodu do Jihlavy doprovodí policisté na motocyklech.

Projekt je primárně zaměřen na snížení počtu dopravních nehod zaviněných motorkáři a zároveň na celkovou osvětu. „V České republice se letos uskuteční deset společných jízd s následnou bezplatnou ukázkou výcviku v daném polygonu. Limit účastníků na jednu vyjížďku je stanoven na 250 motorkářů, ovšem samotného výcviku na polygonu se může zúčastnit více zájemců,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Motocyklisté patří na silnicích k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu, o jedné z posledních tragických nehod jsme psali zde. Zásadní roli proto hrají bezpečnostní prvky, jako je přilba, ale také vhodné oblečení s reflexními znaky. „Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod motocyklistů patří nezvládnutí řízení, kdy se může jednat o nesprávnou nebo pozdní reakci na nastalou situaci. Zvláště u začínajících motocyklistů může dojít k nezvládnutí stroje, které následně vede ke kolizi,“ doplnila mluvčí.

Sraz na akci je v sobotu 22. července v 10:00 hodin dopoledne na letišti v Havlíčkově Brodě. Cílem trasy o délce cca 80 km je polygon v Jihlavě, kde se účastníci zapojí do připraveného programu. Zájemci se mohou na jednotlivé jízdy hlásit na webových stránkách Policie České republiky.