Silnice mezi Kralicemi a hranicí kraje dostane nový asfalt. Rekonstrukce potrvá do konce roku

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Přibližně za měsíc odstartuje rekonstrukce silnice I/23 mezi Kralicemi nad Oslavou a hranicí s Jihomoravským krajem. Práce si vyžádají úplnou uzavírku, řidiče čekají objízdné trasy.

Rekonstrukce proběhne v úseku Kralice nad Oslavou, od křižovatky se silnicí III/02327 na Horní Lhotice až po hranici Kraje Vysočina. Jedná se o pětikilometrový úsek, který vykazuje různé vady, jako například trhliny či ulámané okraje vozovky. „Našim cílem je v první řadě starou vozku odfrézovat do hloubky 100 mm a ve dvou vrstvách vyměnit asfaltový povrch v celém úseku. Týkat se to bude i autobusových zálivů. Vedle toho opravíme systém odvodnění a vyčistíme příkopy,“ vysvětlil mluvčí ŘSD ČR Martin Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Trasou denně projede na 5 tisíc aut, proto chtěli silničáři úsek opravovat postupně. „Po dohodě s Policií ČR bylo nakonec s ohledem na bezpečnost silničního provozu rozhodnuto o úplné uzavírce celého úseku. V tuto chvíli jednáme s dotčenými subjekty, místními samosprávami a s Policií ČR o objízdných trasách,“ doplnil Martin Buček.

Zhotovitel rekonstrukce, firma COLAS CZ a.s., práce provede za 46 milionů korun bez DPH. „Předběžný termín zahájení rozsáhlé opravy byl stanoven na druhou polovinu srpna a předpokládané dokončení oprav je v prosinci letošního roku,“ dodal mluvčí.