Žena z Pelhřimovska chtěla investovat do kryptoměn. Přišla téměř o 2 miliony

Ilustrační foto

PELHŘIMOV – Falešná reklama slibující snadný výdělek zlákala ženu z Pelhřimovska natolik, že postupně převedla na několik zahraničních účtů stovky tisíc korun. O všechny peníze následně přišla. Podobné případy řeší policisté na Vysočině denně.

„Dosud neznámý pachatel zadal na portál Facebook reklamu s odkazem na investiční společnost Exteom. Na tuto reklamu reagovala žena, která se po otevření daného odkazu zaregistrovala na portál této podvodné investiční společnosti,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. Ženu obratem kontaktoval fiktivní finanční poradce s požadavkem uhradit na zahraniční účet poplatek 250 euro. Oslovená peníze zaslala.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Následně se na ni emailem obrátila údajná bankéřka, aby jí vysvětlila další postup. „Na základě pokynů si žena do svého telefonu nainstalovala aplikaci AnyDesk. Poté ženu kontaktoval ještě další bankéř, který jí dával pokyny, aby si do mobilního telefonu nainstalovala další aplikace – Binance, Kraken, Authenticart, Wise a Atomic,“ vysvětlila mluvčí.

Důvěřivá žena pak s úmyslem nakoupit různé virtuální měny zaslala na zahraniční účty několik statisícových plateb. „Zřejmě ji zlákala vidina získání snadného výdělku, a proto si ještě sjednala úvěry u bankovního domu ve výši dalších několika stovek tisíc korun. I tyto prostředky odeslala v rámci investování v několika platbách na zahraniční účty,“ doplnila Dana Čírtková. Žena tak přišla o částku přesahující 1,8 milionu korun. Případem se nyní zabývají kriminalisté.