S autem plným migrantů mířil do Německa třiadvacetiletý řidič pod vlivem drog

Foto: Policie ČR

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Na patnáct migrantů tísnících se v osobním autě natrefili ve středu dopoledne policisté na Žďársku. Za volantem seděl mladík, který měl nejen zákaz řízení, ale navíc byl pod vlivem drog.

Žďárští policisté zastavili ve středu 26. července půl hodiny před polednem v obci Sazomín osobní vozidlo Citroen C8 s českou registrační značkou. „Policisté zjistili, že vozidlo řídí třiadvacetiletý muž a na zadních sedadlech a v zavazadlovém prostoru se přepravuje patnáct osob cizí státní příslušnosti,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. Jak se vzápětí ukázalo, šlo o skupinu Syřanů, z nich žádný neměl u sebe cestovní doklady a povolení k pobytu na území naší republiky či Evropské unie.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič citroenu policistům nepředložil řidičský průkaz. Ani ho mít nemohl, protože má až do prosince příštího roku zákaz řízení. Kromě toho mu vyšel pozitivní test na drogy, odhalil přítomnost amfetaminu/metamfetaminu. Odběr krve v nemocnici mladík odmítl.

„Muž se policistům doznal, že migranty vezl přes Českou republiku za úplatu. Všechny údajně naložil v Maďarsku v blízkosti státní hranice se Srbskem ve městě Segedín. Poté se s nimi vydal na cestu přes Maďarsko, Slovensko a Českou republiku, když jejich cílovou zemí mělo být Německo,“ doplnila mluvčí.
Policisté mladíkovi sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů, konkrétně z maření výkonu úředního rozhodnutí a organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Poté ho propustili na svobodu.

Příslušníci cizinecké policie zároveň řešili zajištěné migranty. „Všichni cizinci byli daktyloskopováni, bylo provedeno ověření totožnosti podle otisku dvou prstů a všem policisté vydali výjezdní příkaz s dobou platnosti sedm dnů. Po provedených úkonech byli cizinci propuštěni,“ dodala Dana Čírtková.

Foto: Policie ČR