Zákaz koupání v rybníce Kachlička trvá. Zhoršenou kvalitu vody zjistili hygienici v nádrži Trnávka

Vodní nádrž Trnávka. Foto: KHS Kraje Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Tento týden proběhlo další testování kvality koupacích vod na Vysočině. Zhoršení zaznamenali hygienici ve vodní nádrži Trnávka, kde pláže Červená Řečice i Petračka byly nově zařazeny do oranžového stupně. Koupání zde ale zakázáno není.

„Z důvodu masivního výskytu sinic stále trvá zákaz koupání v rybníce Kachlička. Aktuálně došlo ke zhoršení situace ve vodní nádrži Trnávka, kde byl zjištěn výskyt sinic a zvýšené množství chlorofylu-a. Je zde mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních obtíží po koupání, proto doporučujeme se vždy osprchovat,“ uvedl ředitel Sekce ochrany a podpory veřejného zdraví krajské hygienické stanice Šimon Veleba.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mírně zvýšené množství chlorofylu-a zjistili hygienici i na dalších šesti místech, ale voda je zde ke koupání nadále vhodná s doporučením se poté osprchovat. Konkrétně jde o tyto lokality: rybník Ředkovec, nádrž Sedlice, Domanínský rybník, koupaliště Nové Město na Moravě, rybník Medlov a Pilská nádrž. Zbývající sledované vodní plochy vykazují nadále vynikající výsledky.

Kvalitu vody na Vysočině můžete sledovat na webových stránkách krajské hygienické stanice. Hygienici ji testují každých 14 dní a v případě zhoršení kvality častěji.