Policie vyšetřuje tragickou nehodu mezi Jinošovem a Velkou Bíteší, hledá svědky

Místo tragické dopravní nehody. Foto: Policie ČR

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Policisté se obracejí na případné svědky tragické nehody, k níž došlo minulý týden na hranici okresů Třebíč a Žďár nad Sázavou. Řidička motocyklu zemřela poté, co její stroj narazil ve velké rychlosti do stromu.

Nehoda se stala v úterý 24. července kolem osmé hodiny ráno na silnici II/399 mezi obcemi Jinošov a Velká Bíteš. „Čtyřiačtyřicetiletá řidička s motocyklem Longjia Trevis 125 projížděla po silnici směrem k obci Velká Bíteš. Při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem a s motocyklem najela vpravo na krajnici. Odsud následně sjela do silničního příkopu, kde narazila přední částí motocyklu do listnatého stromu,“ popsala průběh nehody mluvčí policie Dana Čírtková. Řidička utrpěla těžká zranění, kterým na místě podlehla.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žďárští policisté nyní hledají svědky havárie. Pokud jste místem v době nehody projížděli nebo motocykl krátce před nehodou viděli, ozvěte se jim na lince tísňového volání 158, anebo kontaktujte přímo vyšetřovatele na telefonním čísle 725 292 332. Policie by zároveň ocenila záznamy z palubních kamer, které mohly jízdu motocyklistky, případně i průběh tragické havárie zachytit.