Stavba obchvatu Brodu jde podle plánu. Řidiči ho budou moci využívat už koncem roku

Foto: ŘSD ČR

HAVLÍČKŮV BROD – Na výstavbě jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu se pilně pracuje. Jeho zprovoznění chtějí silničáři stihnout v prosinci letošního roku. Městu by se tak mělo výrazně ulevit.

„Díky nové komunikaci dojde k propojení silnice I/38 na severním okraji města se silnicí I/34 na východním okraji a veškerá tranzitní doprava tak bude odvedena mimo centrum Havlíčkova Brodu,“ vysvětlil mluvčí ŘSD ČR Martin Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Největší dopravní stavba na Vysočině za posledních pět let byla zahájena v roce 2019. Nová čtyřkilometrová komunikace zahrnuje deset mostů, jeden podchod a dvě mimoúrovňové křižovatky. „Součástí je i jedna protihluková stěna o délce 62 metrů nebo stovky metrů dlouhé a přibližně půl metru vysoké hrazení z nerezu, které má zabránit průniku obojživelníků z přilehlých mokřadů na vozovku,“ doplnil mluvčí.

V těchto dnech pokládají silničáři na obou koncích obchvatu asfaltový povrch a pracují i na výjezdových a nájezdových větvích mimoúrovňových křižovatek. Zároveň probíhá dokončování vrchní části dvou nejdelších mostů. „Uvedení celé dopravní stavby do úplného provozu předpokládáme v druhé polovině letošního prosince,“ dodal Martin Buček.

Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR