Dopravu v Třebíči zkomplikují v srpnu omezení a uzavírky

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Během měsíce srpna čeká řidiče v Třebíči několik dopravních omezení. S komplikacemi musejí počítat v ulicích Křížkovského a Jiráskova, úplné uzavírky proběhnou v ulicích Jungmannova a Jelínkova. Dopravu ve městě omezí i plánované oslavy 20 let v UNESCO.

V ulicích Křížkovského a Jiráskova odstartují v pondělí 7. srpna práce na opravě silnice. Až do 17. srpna budou probíhat za provozu, silničáři odfrézují starý asfaltový povrch, vymění obrubníky a provedou další přípravné práce. Poté budou obě ulice kvůli pokládce nového asfaltu uzavřeny. Objížďka povede ulicemi Znojemská, Šafaříkova, Dreuschuchova, Štefánikova, Sv. Čecha a Bezručova. Uzavírka bude ukončena v neděli 20. srpna.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Další uzavírka se dotkne ulice Jungmannova, a to z důvodu pokládky teplovodní přípojky. Ulice bude od 9. do 31. srpna zcela uzavřena. Uzavřen bude v srpnu i úsek v Jelínkově ulici, a to od 21. do 27. srpna. Na místě proběhnou výkopové práce kvůli přípojce vodovodu a kanalizace. Uzavřený úsek budou moci řidiči objet po ulicích Velkomeziříčská, U Studánky, Mládežnická a Jelínkova.

Dopravu ve městě omezí i oslavy

U příležitosti oslav 20. výročí zapsání Třebíče na seznam UNESCO bude v pondělí 14. srpna a od čtvrtku 17. do neděle 20. srpna uzavřeno parkoviště v ulici Pod zámkem. Ve čtvrtek 17. srpna bude zároveň uzavřena židovská čtvrť, z důvodu konání doprovodného programu oslav Toulky židovskou minulostí.

V sobotu 19. srpna pak bude uzavřena trasa nočního průvodu, tedy Žerotínovo náměstí, Podklášterský most a Jihlavská brána. Objížďka povede ulicemi Komenského náměstí, Bráfova třída, Sportovní, Rafaelova, Míčova, Táborská, U Kuchyňky a 9. května. Zastávka MAD Žerotínovo náměstí bude nahrazena zastávkou Karlovo náměstí a zastávka Zámek zastávkou Račerovická.

Foto: Město Třebíč
Foto: Město Třebíč
Foto: Město Třebíč
Foto: Město Třebíč