Silničáři zahájili opravy mostu na D1 u Měřína. Řidiči musí počítat s omezením dopravy

Ilustrační foto

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Na dálničním mostu u Měřína odstartovaly v pátek 4. srpna plánované opravy. Po dobu tří týdnů dojde v kilometrovém úseku dálnice D1 k částečnému omezování provozu.

Omezení se dotkne části dálnice mezi 133. a 134. kilometrem, a to jak ve směru na Prahu, tak na Brno. Práce budou probíhat na etapy. „Předmětem prací je výměna mostních závěrů. Stávající mostní závěry budou postupně vybourány a nahrazeny novými povrchovými závěry s odpovídající dilatační schopností,“ uvedl mluvčí ŘSD ČR Martin Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Od neděle 6. srpna až do 26. srpna je uzavřen pravý pás dálnice v km 133, včetně výjezdové větve MÚK Měřín (exit 134) vpravo. Provoz bude po celou dobu veden v provizorních jízdních pruzích v režimu 2+2/0.

Od 25. srpna do 27. srpna bude uzavřen levý pás dálnice v km 134. Provoz ve směru na Prahu bude veden jedním provizorním jízdním pruhem.

Od 26. srpna do 27. srpna bude uzavřen pravý pás dálnice v km 133. Provoz ve směru na Brno bude veden jedním jízdním pruhem.

Zhotovitelem oprav je společnost MaGe Construction, která práci provede za 4,5 milionu korun bez daně. „Uvedení dotčeného úseku dálnice D1 do plného provozu máme v plánu do konce tohoto měsíce,“ dodal mluvčí.

Omezení na D1, 133. až 134. kilometr. Foto: ŘSD ČR