Jihlavští policisté dopadli sprejera. Napáchal škodu za 180 tisíc

Ilustrační foto

JIHLAVA – Dopadnout muže, který v červnu poškodil v Jihlavě několik objektů, včetně mostu na Křižíkově ulici, se podařilo jihlavským policistům. Jednatřicetiletý recidivista nyní čelí podezření z dalšího trestného činu.

V krajském městě došlo v průběhu června k posprejování několika objektů. „Cílem pachatele se stala zaparkovaná vozidla, fasády domů, zídka, pilíř mostu a také billboard na různých místech Jihlavy,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Škodu za více než 60 tisíc korun způsobil pachatel poškozením vozidel na parkovišti u obchodního domu na ulici Romana Havelky. „Na dodávky nasprejoval nápis na bok. Vysoká škoda vznikla také poškozením pilíře mostu na ulici Křižíkova,“ doplnila mluvčí. Policie řádění sprejera vyčíslila na téměř 180 tisíc korun.

Pachatele se policistům podařilo v těchto dnech vypátrat. Jde o mladého muže z Jihlavska, který byl už několikrát odsouzen za různorodou trestnou činnost. „Z věznice byl propuštěn vloni na podzim a až do příštího roku je ve zkušební době podmíněného propuštění,“ dodala Jana Kroutilová. Muž je nyní podezřelý z trestného činu poškození cizí věci, případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení.