Maskovaný pachatel přepadl s nožem benzinku ve Velkém Meziříčí. Pátrá po něm policie

Ilustrační foto

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – K přepadení čerpací stanice došlo ve čtvrtek 10. srpna večer na ulici Františky Stránecké ve Velkém Meziříčí. Neznámý pachatel vyžadoval po obsluze peníze, poté utekl. Policie zveřejnila jeho popis a žádá veřejnost o spolupráci.

„Kolem čtvrt na šest večer přišel maskovaný pachatel s nožem v ruce na čerpací stanici a vyžadoval po obsluze vydání finanční hotovosti, kdy tato z obavy o svůj život a zdraví muži peníze vydala,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Lébrová. Pachatel poté z místa utekl. „Jednalo se o částku několik tisíc korun. Ke zranění osob nedošlo,“ doplnila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a po pachateli intenzivně pátrají. Mělo by jít o muže ve věku 25 let, vysokého přibližně 170 cm, štíhlé postavy. Na sobě měl tmavou mikinu a tmavé kalhoty, na zádech tmavý batoh. Pokud máte jakékoliv informace, které by mohly vést k jeho vypátrání, kontaktujte policejní tísňovou linku 158.

Policie samozřejmě uvítá i jakékoliv další poznatky, které by pomohly případ objasnit. „Za spáchaný zvlášť závažný zločin loupeže hrozí pachateli trest odnětí svobody až na deset let,“ dodala Michaela Lébrová.