Srážka s protijedoucím autem, poničení parkujícího vozidla. O víkendu bourali na Vysočině opilí řidiči

Ilustrační foto

JIHLAVSKO, TŘEBÍČSKO – Dva řidiči s více než dvěma promile havarovali v neděli na silnicích Vysočiny. Dvaadvacetiletý mladík, který navíc sedl za volant bez řidičáku, zakončil jízdu nárazem do parkujícího auta, padesátiletá opilá řidička se střetla s vozidlem v protisměru.

K první nehodě došlo v neděli 13. srpna po druhé hodině ráno v obci Okříšky na Třebíčsku. „Dvaadvacetiletý muž jel s automobilem po ulici B. Němcové, vyjel do protisměru a narazil do zaparkovaného vozidla Citroën. Při dopravní nehodě se řidič zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl převezen na ošetření do nemocnice,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dechová zkouška ukázala hodnotu 2,18 promile alkoholu, opakovaná zkouška zaznamenala hodnotu ještě vyšší. Policisté dále zjistili, že mladík nevlastní řidičský průkaz. Škoda byla odhadnuta na 135 tisíc korun.

Druhá nehoda se stala v neděli 13. srpna kolem půl desáté večer. „Řidička vozidla Škoda Octavia jela po silnici ve směru na Jihlavu a v obci Ždírec se střetla s protijedoucím osobním automobilem. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo,“ popsala mluvčí. I tato řidička konzumovala před jízdou větší množství alkoholu. Test v jejím případě ukázal 2,56 promile a podobně dopadly i opakované zkoušky. Žena tak přišla na místě o řidičský průkaz. „Na vozidlech byla předběžně vyčíslená škoda za šedesát tisíc korun,“ doplnila Jana Kroutilová.

V obou případech zahájili policisté trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Obě nehody a veškeré jejich souvislosti policie dále šetří.