Z přepadení benzinky ve Velkém Meziříčí obvinila policie šestnáctiletého mladíka. Hrozí mu pět let za mřížemi

ilustrační foto

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Loupežné přepadení, k němuž došlo minulý týden ve Velkém Meziříčí, se policistům podařilo bleskově objasnit. Z trestného činu obvinili teprve šestnáctiletého mladíka, který dosud nebyl soudně trestán.

Maskovaný pachatel přepadl ve čtvrtek 10. srpna po páté hodině večer čerpací stanici na ulici Františky Stránecké ve Velkém Meziříčí. Ozbrojený nožem přinutil obsluhu, aby mu vydala finanční hotovost, psali jsme o tom zde.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Na čerpací stanici ihned po přijatém oznámení vyjely policejní hlídky, policisté provedli šetření a zjistili veškeré dostupné informace k popisu podezřelého,“ uvedla mluvčí policie Michaela Lébrová. Pachatele se policistům podařilo již druhý den zadržet v obci nedaleko Velkého Meziříčí. „Kriminalisté vypátrali i nůž, který mladík při loupeži použil a následně ho zajistili,“ doplnila mluvčí.

„Mladistvý byl na základě shromážděných důkazů obviněn ze spáchání provinění loupeže,“ sdělil vedoucí oddělení obecné kriminality Radek Hraško. Obviněný mladík je nyní stíhán na svobodě. „Za spáchanou trestnou činnost hrozí mladistvému trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala Michaela Lébrová. Případ kriminalisté dále vyšetřují.