Opilá partička v Jihlavě ničila dopravní značky. Pětici mladíků teď šetří policie

Skupina opilých mladíků řádila v pátek večer v Jihlavě. Foto: Policie ČR

JIHLAVA – Dost svérázný způsob zábavy si vybrala v pátek večer parta mladíků v Jihlavě. Opilí poškozovali dopravní značení a převrhli i mobilní toaletu. Jejich noční výlet městem utnula policie.

„V pátek 11. srpna přijali policisté před půl desátou večer oznámení o několika podezřelých osobách, které se měly pohybovat v lokalitě ulice Znojemská a povalit dopravní značení. Na místo okamžitě vyjely policejní hlídky,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté na místě objevili skupinu mladíků ve věku osmnácti let směřující na křižovatku s ulici Brtnická. „Mladíci spolupracovali. Všichni byli opilí, přičemž naměřené hodnoty se u nich pohybovaly od 1,3 do 1,93 promile alkoholu. V minulosti ještě nebyli soudně trestáni,“ doplnila mluvčí.

Následkem opilecké zábavy bylo pět poškozených dopravních značek. „Značky byly zlomené nebo vyvrácené z uchycení. Další dopravní značení bylo povalené a poškozena byla také mobilní toaleta,“ doplnila mluvčí s tím, že vyčíslení škody je předmětem prověřování.

Incident policie šetří pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to poškození cizí věci a výtržnictví.

Foto: Policie ČR