U Radňovic pokládají silničáři mikrokoberec. Úsek mezi Žďárem a Novým Městem bude už brzy bezpečnější

Foto: ŘSD ČR

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Na silnici I/19 u Radňovic na Žďársku dokončují silničáři pokládku mikrokoberce a protismykové vrstvy. Po necelých dvou měsících intenzivních prací, kdy zde dopravu řídily semafory, by měla být silnice během příštího týdne již průjezdná bez čekání.

Podle posledního sčítání dopravy projede opravovaným úsekem denně na 9 tisíc vozidel, z toho dvacet procent tvoří kamiony. „Naším cílem je pokládkou mikrokoberce ochránit vozovku před pronikáním vody, omezit vznik a šíření poruch na ní a prodloužit tak její životnost. Vedle toho položením protismykové vrstvy na více než 1,5 km dlouhém úseku chceme zajistit vyšší bezpečnost silničního provozu,“ sdělil mluvčí ŘSD ČR Martin Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kvůli častým dopravním nehodám zde museli silničáři v posledních letech zavést řadu opatření. „Podél silnice jsme například umístili svislé dopravní značky upozorňující na nebezpečí smyku nebo s doporučenou rychlostí 50 km/h,“ doplnil mluvčí.

Kromě úpravy povrchu probíhá v těchto dnech i dokončování vodorovného dopravního značení. „Obnovit provoz v plném rozsahu máme v plánu v průběhu příštího týdne,“ dodal Martin Buček.

Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR