Seniora v Brodě srazilo auto, utrpěl těžká zranění. Policie hledá svědky

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

HAVLÍČKŮV BROD – Třiasedmdesátiletého chodce srazil ve čtvrtek odpoledne v Havlíčkově Brodě řidič osobního auta. Senior byl těžce zraněn a musel být letecky transportován do nemocnice. Policisté se obracejí na případné svědky, aby je kontaktovali na čísle 158.

Nehoda se stala ve čtvrtek 17. srpna okolo půl páté odpoledne na ulici Žižkova v Havlíčkově Brodě. „Sedmatřicetiletý muž s osobním vozidlem Mercedes Benz je ve směru do centra obce, kdy ohrozil třiasedmdesátiletého chodce přecházejícího z pravé strany po přechodu pro chodce. Následně došlo ke střetu pravou přední částí vozidla s chodcem. Vlivem nárazu byl chodec odhozen na pozemní komunikaci,“ popsal průběh nehody koordinátor prevence kriminality Martin Hron.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zraněného seniora transportovala letecká záchranná služba do nemocnice v Brně. Dechová zkouška řidiče vyloučila, že by před jízdou konzumoval alkohol. „Řidič je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví, za který mu hrozí až dva roky odnětí svobody,“ doplnil Martin Hron.

Policisté by potřebovali vyslechnout svědky, kteří nehodu viděli, a uvítali by i záběry z palubních kamer vozidel, která místem v době nehody projížděla. „Svědci a řidiči se mohou obrátit na linku 158 nebo přímo na oddělení obecné kriminality SKPV Havlíčkův Brod – telefon 974 271 320,“ dodala mluvčí policie Dana Čírtková.