Silnice od Kralic po hranici kraje projde opravou. Řidiče čekají už o víkendu objížďky a semafory

Foto: ŘSD ČR

KRALICE NAD OSLAVOU – Plánovaná oprava silnice I/23 mezi Kralicemi nad Oslavou a hranicí Kraje Vysočina odstartuje v sobotu 26. srpna. Pro dopravu mezi Kralicemi a Rapoticemi budou muset řidiči využívat objízdné trasy, na zbývajícím necelém kilometru bude provoz řízen kyvadlově. Práce potrvají čtyři měsíce.

Rekonstrukce proběhne na zhruba pětikilometrovém úseku mezi Kralicemi nad Oslavou, konkrétně od křižovatky se silnicí III/02327 na Horní Lhotice, a hranicí Vysočiny s Jihomoravským krajem. Úsekem denně projede na šest tisíc aut, z toho dvě třetiny tvoří kamiony. „Diagnostikou bylo prokázáno, že vozovka zde vykazuje plošné vady, proto ji odfrézujeme do hloubky 100 mm a ve dvou vrstvách položíme nový asfaltový povrch,“ sdělil mluvčí ŘSD Martin Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Opravovaný úsek bude rozdělen na dvě části. Zcela uzavřena bude část od křižovatky se silnicí III/02327 v Kralicích nad Oslavou po křižovatku se silnicí III/3951 v Rapoticích. „Za úplnou uzavírku byla zvolena objízdná trasa přes Náměšť nad Oslavou, dále po silnici II/399 přes Jinošov až po Velkou Bíteš. Zde mohou řidiči s dálniční známkou najet na D1, ostatní pak mohou využít náhradní trasy z Velké Bíteše po silnici II/602 přes Domašov, Říčany, Ostrovačice a odtud pokračovat dál po trase I/23,“ doplnil Martin Buček.

Posledních cca 800 metrů budou silničáři opravovat po polovinách a doprava bude řízena semafory. „Předpokládané dokončení rekonstrukce je v prosinci letošního roku,“ dodal Martin Buček.