V Jihlavě končí letní uzavírky. Už v pátek bude zprovozněn i přivaděč na D1

Foto: Město Jihlava

JIHLAVA – Během letošního léta stihla Jihlava opravit několik frekventovaných komunikací. Tento týden město zprovoznilo nový semafor na křižovatce u Zverimexu a železniční přejezd v ulici Na Dolech ve Starých Horách. V pátek se pak řidičům otevře opravený přivaděč na dálnici D1.

Největší rekonstrukce proběhly na křižovatce u Zverimexu, kde byla vyměněna část vodovodu a opraveny semafory. Nejvýraznější dopad na jihlavskou dopravu ale měla rekonstrukce kanalizace ve Znojemské ulici. Ta musela být na celých deset dní uzavřena, což ztížilo průjezd centrem a zkomplikovalo městskou hromadnou dopravu.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Plánování letošních uzavírek bylo opravdu náročné. Do dvou letních měsíců, kdy je doprava klidnější, se nám podařilo vměstnat maximum oprav důležitých komunikací i zařízení,“ uvedl primátor Jihlavy Petr Ryška. Během léta stihlo město opravit i ulici Okružní, Sokolovskou a Průmyslovou. Uzavírky se dotkly také ulic Ke Skalce a Seifertova, otevření posledně jmenované by mělo proběhnout už v září.

Opravy komunikací chystá Jihlava i v následujících měsících. „V září bude během týdne opravena Pávovská ulice od Sokolovské až k Průmyslové ulici. Na podzim Kraj Vysočina provede opravu ulice Romana Havelky od přivaděče k Pražskému mostu,“ dodal Petr Ryška. V říjnu pak řidičům uleví otevření nové okružní křižovatky ve Znojemské ulici.