Nejmenší pacienti jihlavské nemocnice mají nové inkubátory

Foto: Nemocnice Jihlava

JIHLAVA – Dva nové inkubátory za téměř milion korun pořídila pro své nejmenší pacienty jihlavská nemocnice. Nedonošená a nemocná miminka tak budou mít zajištěnu lepší péči a zázemí.

Inkubátory patří mezi základní přístrojové vybavení novorozenecké jednotky intenzivní péče. „Díky inkubátoru jsme schopni nemocným a nezralým novorozencům zajistit termoneutrální prostředí, správnou cirkulaci vzduchu a koncentraci kyslíku včetně hygienicky bezpečného zvlhčení,“ popisuje primář dětského oddělení Martin Zimen.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nově pořízené inkubátory nejen zvýší komfort péče o novorozená miminka, jejich výhody ocení i zdravotníci. „Nový typ inkubátoru je přínosem především v jednoduchosti obsluhy, přístupu v péči o novorozence a zároveň i díky technickým požadavkům, které jsou v neodkladné péči o novorozence nezbytné,“ doplňuje primář.

Své o tom ví i neonatoložka Eva Škorpíková. „Představte si stísněný prostor inkubátoru, možnost vsunout do inkubátoru dvě ruce a provést odběr u nezralého novorozence přes časem poničenou průhlednost plexiskel a s rychlým poklesem teploty v inkubátoru. Známe to a za nové inkubátory jsme opravdu více než rádi,“ dodává.

Ročně přijde v jihlavské nemocnici na svět zhruba 1300 dětí. Do perinatologického centra je v průměru přijato až 300 z nich. Nové inkubátory pořídila nemocnice za 930 000 korun díky evropskému programu REACT.