Nepropásněte o víkendu Mrkvancovou pouť v Polné!

POLNÁ – Již tradičně bývá druhý zářijový víkend v Polné spojen s pouťovým veselím, jarmarkem, hudbou, tancem a samozřejmě s neodolatelnou chutí mrkvanců. Buďte opět u toho, bude to stát zato!

Mrkvancová pouť začíná v pátek 8. září a potrvá až do neděle. Na Husově náměstí v Polné si malí i velcí návštěvníci opět užijí spoustu atrakcí a ochutnají tradiční pochoutky z Vysočiny. Těšit se ale mohou i na Pouť na hradě s doprovodným programem.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Tu při Mrkvancové pouti každoročně organizuje Městské muzeum Polná. Po oba víkendové dny bude na hradním nádvoří probíhat jarmark s nabídkou rukodělných výrobků, kde se návštěvníci budou moci občerstvit a posedět s přáteli. Děti se mohou těšit na dřevěný kolotoč a ukázky dravců.

Otevřené budou expozice Staré školy, lékárny, kupeckého krámu a řemesel. Volně přístupné bude také první patro hradu s historickými sály, kde návštěvníky uvítají kostýmovaní průvodci. O hudební doprovod se postará dechová kapela Havlíčkobrodská dvanáctka a country kapela Xˇandi.