Oprava silnice mezi Kralicemi a hranicí kraje skončí o dva měsíce dříve

Foto: ŘSD ČR

KRALICE NAD OSLAVOU – Ze čtyř měsíců na dva zkrátí silničáři práce na rekonstrukci silnice I/23 mezi Kralicemi nad Oslavou a Jihomoravským krajem. Již na přelomu října a listopadu by tak opraveným úsekem mohli projíždět řidiči.

„Jde o 5100 metrů cesty, která byla zakonzervována pouze mikrokobercem s tím, že ke konci
jeho životnosti vozovku s četným množstvím vad celou vyměníme. Na místě tedy v tuto chvíli dochází k odfrézování starých asfaltových vrstev a pokládce nových,“ uvedl mluvčí ŘSD ČR Martin Buček. Silničáři zároveň opraví odvodnění a celý úsek opatří novým vodorovným dopravním značením.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Proti původnímu záměru se po dohodě se zhotovitelem povedlo podstatně zkrátit lhůtu pro provedení celkové opravy silnice. Tohle zkrácení umožňuje rozvržení prací do všech sedmi dnů v týdnu tedy i do víkendů,“ doplnil mluvčí.

Práce probíhají ve dvou úsecích. Zatímco ten delší, od křižovatky v Kralicích nad Oslavou po křižovatku v Rapoticích, je zcela uzavřen, zbývajících zhruba 800 metrů opraví silničáři po polovinách, dopravu v místě budou řídit semafory.

Řidiči nyní využívají objížďku přes Náměšť nad Oslavou a dále po silnici II/399 přes Jinošov až po Velkou Bíteš. Zde pak mohou najet na D1, nebo využít náhradní trasu z Velké Bíteše po silnici II/602 přes Domašov, Říčany, Ostrovačice a odtud pokračovat dál po trase I/23.

Zhotovitelem oprav je společnost COLAS CZ, která práce provádí za 46 milionů korun bez daně. „Předpokládané dokončení rekonstrukce je koncem října,“ dodal Martin Buček.