Práce na obchvatu Brodu pokročily. Nyní už dostává asfaltový povrch

Foto: ŘSD ČR

HAVLÍČKŮV BROD – Silničáři postupně dokončují výstavbu jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu. V těchto dnech začali pokládat asfaltové vrstvy, práce probíhají i na dvou mostech. Hotovým obchvatem by se první řidiči měli projet ještě před Vánoci.

Na povrch obchvatu použijí dělníci téměř 40 tisíc tun asfaltu, které položí ve třech vrstvách tak, aby byla zajištěna potřebná nosnost vozovky při maximálním zatížení dopravou. Na více než čtyři kilometry dlouhé stavbě je celkem sedm mostů, součástí jsou i tři nadjezdy a jeden podchod.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Silničáři pracují i na dvou nejdelších mostech, z nichž každý má délku přes čtvrt kilometru. „Pamatováno je i na takové detaily, jako například stovky metrů speciálních zábran, které mají na výšku cca půl metru, jsou z nerezu a mají zamezit přímý vstup obojživelníků z okolních mokřadů na vozovku,“ říká mluvčí ŘSD ČR Martin Buček.

Výstavba obchvatu byla zahájena v roce 2019. Jde v současné době o nejsledovanější a doslova nejočekávanější dopravní stavbu Vysočiny. Nový obchvat propojí silnici I/38 na severním okraji Havlíčkova Brodu se silnicí I/34 na východním okraji, takže veškerá tranzitní doprava bude odvedena mimo centrum města. „Dokončení stavby plánujeme do konce roku a slavnostně bychom ji rádi uvedli do provozu ještě před Vánocemi,“ dodal Martin Buček.

Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR