Stavba cyklostezky z Pelhřimova do Rynárce finišuje. Otevřena bude koncem října

Místostarosta Zdeněk Jaroš věří, že termín dokončení bude dodržen. Foto: Město Pelhřimov

PELHŘIMOV – Již za pár týdnů se obyvatelé Pelhřimova a okolí dočkají nové cyklostezky, která propojí okresní město s Rynárcem. Začátkem září začala pokládka  finálních povrchů, a tak to vypadá, že včasnému dokončení již nic nestojí v cestě.

Nová cyklostezka o délce zhruba tři kilometry propojí pelhřimovský Polní Dvůr a silnici III/11244 na Pavlov. Cyklistům nabídne nejen projížďku kolem malebného toku Bělé, ale i bezpečný výjezd z Pelhřimova jižním směrem.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Cyklisté tak dostanou alternativu, jak se vyhnout rušné silnici na Rynárec. Věřím, že to ocení především rodiny s dětmi,“ uvedl místostarosta Pelhřimova Zdeněk Jaroš. Z cyklostezky se zároveň nabízí několik možností, jak se po polních cestách či méně frekventovaných silnicích dostat třeba na Křemešník, Lešov, Čejkov či do Nového Rychnova.

Pro Zdeňka Jaroše je propojení Pelhřimova s Rynárcem srdeční záležitostí, usiloval o něj již od roku 2018, kdy nastoupil do funkce. „Vybudovat cyklostezku do Rynárce se nabízelo jako asi nejzajímavější varianta, ale z druhé strany odezva nebyla taková, jakou jsme čekali. Proto jsme původní záměr změnili a vyústění budou na Pavlov a Vokov,“ doplnil Zdeněk Jaroš.

Náklady na vybudování cyklostezky dosáhnou zhruba 38,5 milionů korun, z toho 33 milionů pokryjí dotace. „Určité penzum prací ještě zbývá, ale je zřetelné, že se blížíme do finiše. Termín dokončení byl stanoven na konec října a pevně věřím, že ho dodržíme,“ dodal Zdeněk Jaroš.

Foto: Město Pelhřimov
Foto: Město Pelhřimov