Dvě nezletilé dívky utekly z výchovného ústavu. Pomozte policii v pátrání!

Foto: Policie ČR

ŽĎÁRSKO – Žďárští policisté pátrají po dvou dívkách ve věku šestnáct a sedmnáct let, které v pondělí 4. září utekly ze zařízení pro mládež ve Velkém Meziříčí. Ani jedna o sobě od té doby nepodala žádnou zprávu. Policisté žádají veřejnost o spolupráci.

Sedmnáctiletá Anna Rajdlíková, která má bydliště na Českobudějovicku, je vysoká přibližně 165 cm, silnější postavy. Má plavé rovné vlasy a nosí dioptrické brýle. „Dívka má tetování na levé ruce, jedná se o obrázek psa, pusy a srdce, dále má na pravé ruce číslice a na rameni květinu, v bederní oblasti zad má vytetované srdce a na noze obrázek blesků. Při odchodu měla na sobě oblečenou černou mikinu, vestu a kalhoty. S sebou měla kostkovaný černobílý batoh,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Spolu s Annou zmizela z ústavu i šestnáctiletá Klára Šimková z Prahy. Ta je vysoká přibližně 170 cm, má štíhlou postavu, tmavé rovné vlasy a hnědé oči. „Při odchodu měla na sobě oblečenou černou mikinu a kalhoty, obuté měla černé tenisky,“ doplnila mluvčí.

Dívky by se podle policie mohly nacházet v Praze. Policejní mluvčí ale nevyloučila ani jiné místo republiky s tím, že se dívky možná nepohybují společně. „Žádáme občany, kteří mají informace o tom, kde by se pohřešované dívky mohly nacházet nebo pohybovat, aby se policistům přihlásili na lince tísňového volání 158,“ dodala Jana Kroutilová.