Silničáři dokončují rekonstrukci dálničního přivaděče v Jihlavě

Foto: ŘSD ČR

JIHLAVA – Již druhým rokem trvající rekonstrukce jihlavského dálničního přivaděče spěje ke konci. V těchto dnech silničáři usazují středová svodidla. Obnovit provoz oběma pruhy by měli stihnout do konce září.

„Jde celkem o 5600 metrů silnice mezi sjezdem z Jiráskovy ulice a mimoúrovňovou křižovatkou s dálnicí D1. Vedle obnovy asfaltového povrchu na komunikaci a mostech došlo i na rekonstrukci odvodnění, záchytného systému nebo zabezpečení okolních svahů speciální sítí proti padajícím kamenům a zemině,“ vysvětlil mluvčí ŘSD ČR Martin Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V tuto chvíli ještě zbývá osadit 1,5 kilometru středových svodidel, upravit přejezdy středního dělícího pásu, opravit krajnici před nájezdem na dálnici ve směru od Havlíčkova Brodu a obnovit svislé dopravní značení.

Rekonstrukce dálničního přivaděče odstartovala na jaře roku 2022 a ještě téhož roku byla dokončena oprava středního dělicího pásu i jízdního pásu směrem na Znojmo. Od letošního jara pokračují práce na druhé polovině ve směru na Havlíčkův Brod. Doprava je v místě stavby vedena v režimu 1+1, tedy jedním jízdním pruhem v každém směru, s rychlostí sníženou na 60 km/h. „Dokončení instalace středových svodidel plánujeme v pátek 29. září a den poté chceme obnovit provoz v obou směrech dvěma pruhy,“ doplnil Martin Buček.

Zhotovitelem je společnost STRABAG, rekonstrukce vyjde na 338 milionů korun bez daně. „Ukončení všech prací předpokládáme v průběhu října,“ dodal mluvčí.

Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR