Silnice mezi Ronovem a Novými Dvory už je průjezdná bez omezení

Foto: ŘSD ČR

HAVLÍČKOBRODSKO, ŽĎÁRSKO – Silničáři dokončili opravu komunikace I/19 mezi Ronovem nad Sázavou a Novými Dvory. Po čtvrt roce dopravních omezení zde již řidiči opět jezdí bez zdržení v obou směrech.

Podle posledního sčítání dopravy projede daným úsekem denně více než 2,5 tisíce aut. „Vozovka tady byla už ve špatném stavu, na což poukazoval mimo jiné výskyt různých typů trhlin, hloubkové koroze nebo výtluků. Hlavním účelem opravy tedy bylo zlepšení technického stavu, zkvalitnění povrchu komunikace a celkově tak prodloužení její životnosti,“ uvedl mluvčí ŘSD ČR Martin Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Komunikace o celkové délce 2815 metrů má nyní zcela nový povrch včetně nových ocelových svodidel. „Opravy se dočkal i autobusový záliv v Nových Dvorech, kde jsme rovněž vyměnili asfaltový koberec. Mimo to byly upraveny nezpevněné krajnice a pročištěny silniční příkopy,“ doplnil mluvčí.

Zhotovitelem oprav je společnost Silnice Čáslav, která práce provedla za 39 milionů korun bez daně.

Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR