Jihlavští kriminalisté dopadli muže, který se opakovaně vloupal do prodejen

Policejní auto
Ilustrační foto

JIHLAVA – Policie objasnila případy vloupání, k nímž došlo letos na jaře na Přerovsku, Žďársku, v Jihlavě a v Brně. Škodu přesahující milion korun má na svědomí pětatřicetiletý muž, který byl nyní obviněn ze dvou trestných činů.

Podezřelého muže dopadli policisté již začátkem července v souvislosti s vloupáním do prodejny na Přerovsku, dvou obchodů v Jihlavě a do budovy společnosti na Žďársku. „Při vloupáních způsobil škodu za téměř jeden milion korun, jeho cílem byly hlavně peníze a neobstály před ním ani trezory,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pachatel byl po zadržení obviněn z trestné činnosti a skončil ve vazbě. Kriminalisté případ dále vyšetřovali a podařilo se jim zjistit, že muž provedl v dubnu ještě další vloupání v Jihlavě a v květnu pak v Brně. „Do jihlavské prodejny se pokusil vloupat ve večerních hodinách, úspěšný ale nebyl, škoda vznikla poškozením dveří. Nepodařilo se mu dostat ani do jedné prodejny v Brně, v dalším případě již úspěšný byl. Vloupal se do obchodu a odcizil elektrokolo,“ doplnila mluvčí. Touto krádeží a poškozením dveří způsobil pachatel škodu přes 160 tisíc korun.

Policisté nyní jeho trestní stíhání rozšířili na obvinění ze spáchání pokračujících přečinů krádeže a poškození cizí věci. Případ nadále vyšetřují.