Dvě havárie mladých motorkářů na Třebíčsku. Jednoho odvážela sanitka, pro druhého letěl vrtulník

ilustrační foto: Tomáš Branda

TŘEBÍČSKO – Policisty a záchranáře na Třebíčsku zaměstnaly v úterý odpoledne dvě nehody motocyklistů. Oběma řidičům se stalo osudným projetí zatáčky, oba se při nehodě zranili. Požití alkoholu policisté v obou případech vyloučili.

První nehoda se stala v úterý 26. září před třetí hodinou odpoledne u obce Štěmechy. „Devatenáctiletý řidič motocyklu Honda jel ve směru od Markvartic, po projetí zatáčky nezvládl řízení a vyjel do silničního příkopu, kde havaroval,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová. Mladík se při nehodě zranil, záchranáři jej převezli k ošetření do nemocnice. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na 25 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

K druhé nehodě došlo kolem půl čtvrté odpoledne u obce Myslibořice, kde se vyboural osmadvacetiletý řidič motocyklu Suzuki. „Při projíždění zatáčkou vyjel motocyklista na krajnici a dále mimo vozovku na přilehlé pole, kde havaroval. Při havárii utrpěl zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou letecky transportován do brněnské nemocnice,“ doplnila mluvčí. Škodu v tomto případě policisté odhadli na 40 tisíc korun. Průběh a všechny okolnosti obou nehod policie dále šetří.