U Škrdlovic a Stržanova budou už za pár týdnů stát nové protihlukové stěny

Foto: ŘSD ČR

ŽĎÁRSKO – Na silnici I/37 u Škrdlovic a sousedního Stržanova stále platí dopravní omezení. Důvodem jsou pokračující práce na budování nových protihlukových stěn. Jejich dokončení přepokládají silničáři během následujícího měsíce.

Aktuálně probíhají zásypy spodních částí stavby. „Na svém místě už jsou piloty, připravené k usazení jednotlivých panelů protihlukových stěn, které jsou ve spodní části opatřeny soklem. Současně se buduje systém odvodnění a nakonec přijdou na řadu i nová svodidla,“ popisuje mluvčí ŘSD ČR Martin Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Celková délka stěn je 852 metrů, zhotoveny budou z větší části z tvrzeného plexiskla kombinovaného s panely z betonu. Výška se bude pohybovat v rozmezí od 2,5 do 5 metrů.

Nutnost výstavby protihlukových stěn prokázala akustická studie, která v okolí obcí potvrdila nadlimitní hluk způsobený dopravou. „Tímto úsekem projede podle posledního sčítání na 6 tisíc vozidel denně, z toho přibližně čtvrtinu tvoří nákladní auta a kamiony,“ doplnil mluvčí.

V místě výstavby musí řidiči ještě stále počítat s omezením provozu. Doprava na Ždírec nad Doubravou je vedena zúženým jízdním pruhem, rychlost je snížena na 50 km/h. „Předpokládané dokončení stavby je v průběhu října,“ dodal Martin Buček.

Foto: ŘSD ČR