Řidiči, po okružních křižovatkách na jihlavském obchvatu budete už po víkendu jezdit bez omezení!

Foto: Kraj Vysočina

JIHLAVA – Dvě nové okružní křižovatky na jihovýchodním obchvatu Jihlavy, ve směru na Třebíč a Znojmo, budou od pondělí 2. října zcela průjezdné v režimu předčasného užívání stavby. Zároveň dojde ke obousměrnému zprůjezdnění Znojemské ulice.

Semafory, které na křižovatkách dosud řídí dopravu, by měly být odstraněny v pondělí v ranních hodinách. „Stavební firmy dokázaly zkrátit avizovaný termín o celý měsíc. Nyní budou pokračovat v dokončovacích pracích na okružních křižovatkách a také pracovat v trase obchvatu, ať už jedná o zemní práce, nebo pokračující výstavbu šesti mostních objektů. Postupně budou provedeny úpravy a napojení polních cest a místních komunikací,“ vysvětlil náměstek hejtmana Kraje Vysočina Miroslav Houška.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Stavba jihovýchodního obchvatu Jihlavy, části JIH, začala v prosinci 2022. Zakázku za 575 miliónů korun realizuje společnost MI Roads v konsorciu s IMOS Brno a BES. Kraj Vysočina má na výstavbu přislíbenu evropskou dotaci ve výši až 307 miliónů korun. Část JIH by měla být zprovozněna do začátku listopadu 2024.

Foto: Kraj Vysočina
Foto: Kraj Vysočina
Foto: Kraj Vysočina