V dodávce na D1 se tísnilo 33 migrantů. Převaděči hrozí osm let za mřížemi

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Ve vazbě skončil běloruský převaděč, který v přepravním prostoru dodávky převážel neskutečných 33 lidí. Rozhodl o tom dnes okresní soud ve Žďáru nad Sázavou. Policie dodávku zadržela v úterý na dálnici D1.

Dodávkové vozidlo VW Crafter zastavili v úterý 26. září odpoledne na dálnici D1 ve směru na Prahu policisté k provedení silniční kontroly. V přepravním prostoru objevili tři desítky namačkaných migrantů, mezi nimi jednu ženu a tři děti. „Všichni se tísnili v hrozivých a nelidských podmínkách,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Migranti u sebe neměli žádné doklady, které by je opravňovaly k pobytu na našem území. „Po provedení nezbytných identifikačních úkonů převzaly zadržené osoby výjezdní příkazy, které jim ukládají opustit do sedmi dnů území České republiky. Postupně byli poté propouštěni na svobodu,“ doplnila mluvčí.

Třiatřicetiletý řidič skončil po zadržení v policejní cele. Následně jej kriminalisté za přítomnosti tlumočníka obvinili z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. „Vzhledem k počtu přepravovaných osob, které se v nákladovém prostoru tísnily v doslova nelidských podmínkách, je tento skutek posuzován přísněji a převaděči hrozí trest odnětí svobody až na osm let,“ dodala Dana Čírtková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR