Výstavba parkovacího domu v Třebíči omezí parkování u nemocnice i průjezd areálem

Foto: Nemocnice Třebíč

TŘEBÍČ – Pacienti a návštěvníci třebíčské nemocnice musejí od října počítat s úbytkem parkovacích míst. Na současném parkovišti, po pravé straně přední části nemocničního areálu, začne výstavba parkovacího domu.

Staveniště zabere nejen prostory nynějšího parkoviště, ale i jeho okolí. „K omezování parkování bude docházet postupně od října až k úplnému uzavření celého prostoru staveniště v prosinci letošního roku. V tomto období bude při přípravných pracích docházet k omezování průjezdnosti areálu především v okolí budovy M a staré prodejny,“ uvedla mluvčí třebíčské nemocnice Jitka Mácová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po dobu výstavby doporučuje nemocnice návštěvníkům parkovat na odstavném parkovišti v blízkosti areálu pod společností 2JCP (bývalá První brněnská strojírna) a podle možností raději volit alternativní či veřejnou dopravu.

V průběhu podzimu ale čekají řidiče ještě další změny. „Půjde o zkrácení parkování vozidel v areálu nemocnice z 30 minut zdarma na 15 minut zdarma. Dále pravděpodobně proběhne zvýšení poplatku za parkování,“ doplnila mluvčí. Tato opatření budou v platnosti po celou dobu výstavby, tedy až do poloviny roku 2025.

Foto: Nemocnice Třebíč