Muž bez řidičáku převrátil auto na střechu. Pak ještě nadýchal přes dvě promile

Foto: HZS Kraje Vysočina

JIHLAVSKO – Opilý řidič osobního auta havaroval v sobotu v noci u Popic na Jihlavsku. On i jeho spolujedoucí utrpěli zranění. Řidičský průkaz muž nepředložil, protože ho nevlastní.

K nehodě došlo v sobotu 30. září před jednou hodinou v noci mezi obcemi Salavice a Popice. „Osmatřicetiletý řidič vozidla Opel nezvládl řízení a vyjel mimo komunikaci do silničního příkopu, kde se vozidlo převrátilo na střechu,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič a spolujezdkyně skončili v péči zdravotníků, kteří je po nezbytném ošetření na místě převezli do nemocnice. Ještě předtím muž ale podstoupil dechovou zkoušku, která ukázala 2,42 promile alkoholu. „Řidičský průkaz řidiči zadržen nebyl, neboť bylo zjištěno, že muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění,“ doplnila mluvčí.

Škoda byla předběžně vyčíslena na částku 20 tisíc korun. Policisté nehodu šetří pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.