Asfaltování ulice Romana Havelky zkomplikuje v Jihlavě hromadnou dopravu. Spoje budou nabírat zpoždění

Foto: Město Jihlava

JIHLAVA – V následujících dnech mohou Jihlavané očekávat další omezení provozu autobusových a trolejbusových linek. Ke zpožďování některých z nich dojde již v sobotu 7. října, větší komplikace nastanou od čtvrtka 12. října, zejména kvůli přeložení několika linek.

Zpoždění se dotknou především spojů na linkách G, H a 2 a 12. Kromě asfaltování ulice Romana Havelky budou probíhat opravy i na Polenské a Dvořákově ulici. Hlavní práce začnou ve čtvrtek 12. října, kdy lze očekávat výraznější problémy zejména v odpolední špičce.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pohyb spojů i s uvedením aktuálního zpoždění je možno sledovat buď přímo na zastávkách, nebo na webových stránkách města či dopravního podniku.

Přehled plánovaných omezení na linkách městské hromadné dopravy:

•  V sobotu 7. října budou probíhat přípravné práce na asfaltování na křižovatce ulic Romana Havelky a Královský vršek – v dopoledních hodinách bude docházet ke zpožďování dopravy na linkách G, H a 2 a 12.

•  O víkendu 7. října od 07:05 do neděle 8. října budou spoje linky 4 odkloněny přes Havlíčkovu ulici. (spoj s odjezdem 7:05 ze zastávky Polenská ještě ulicí projede). Na objízdné trase budou spoje linky 4 obsluhovat zastávky „Hlavní nádraží“, „Na Vyhlídce“ a „Pod Jánským kopečkem“.

•  V pondělí 9. října od 08:00 bude z důvodu částečné uzavírky ulice Dvořákova linka F ve směru na Polikliniku vynechávat zastávky Ke Skalce a Seifertova. Pokud se oprava nestihne v pondělí, bude se pokračovat úterkem 10. října.

•  V pondělí 9. října od 08:00 bude probíhat asfaltování Romana Havelky, po celý den bude docházet ke zpožďování dopravy na linkách G, H a 2 a 12.

•  Ve středu 11. října bude probíhat asfaltování Romana Havelky, v určitou část dne (upřesní stavba 9. října) nebudou obsluhovány náhradní zastávky Kaufland a Královský Vršek a spoje zastaví na svých běžných zastávkách. Po této době se spoje vrátí na náhradní zastávky. Cestující upozorňujeme na nutnost sledovat označníky zastávek, kde budou informace uvedeny.

•  Ve čtvrtek 12. října od 09:00 bude úplná výluka obsluhy zastávek Kaufland a Královský Vršek u linek G, H, 2 a 12, linky budou vedeny po Havlíčkové ulici a ulici Jiřího z Poděbrad obousměrně. V ulici Jiřího z Poděbrad budou umístěny náhradní zastávky. Dojde k vážnému narušení provozu MHD a zejména v odpolední dopravní špičce se nepodaří dodržovat JŘ. Spoje budou jezdit podle dispečerského řízení.

•  O víkendu 14. a 15. října dojde k uzavírce křižovatky na Stříteži a spoje linek 12 a G po oba dny neobslouží zastávku Jipocar a poslední obsloužená zastávka bude u Červeného Kříže.

•  Od 16. října budou linky 2.12, G a H vedeny ve směru na Bedřichov již přes okružní křižovatku u Kauflandu a po Sokolovské a zastaví na standartních zastávkách Kaufland a Královský Vršek. V opačném směru budou nadále vedeny po ulici Královský Vršek a zastaví na náhradních zastávkách Kaufland a Královský Vršek.