Pelhřimovští policisté hledají třináctiletou dívku. Nevrátila se po dovolence do dětského domova

Foto: Policie ČR

PELHŘIMOV – Policisté vyhlásili celostátní pátrání po nezletilé dívce z Pelhřimovska, která se po dovolence nevrátila do zařízení pro mládež, kde má být umístěna. Mohla by se pohybovat na Pelhřimovsku či Havlíčkobrodsku, ale může být i na jiném místě republiky. Policie žádá veřejnost o spolupráci.

„Třináctiletá dívka byla naposledy viděna v pátek 29. září v pozdních odpoledních hodinách v Humpolci, kde pobývala u svého blízkého příbuzného při povolené dovolence,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Lébrová. Poté se měla vrátit do dětského domova v Senožatech, ale tam už se neukázala.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dívka je vysoká přibližně 165 centimetrů, štíhlé postavy. Má středně dlouhé tmavé vlasy, hnědé oči a nosí dioptrické brýle. Při odchodu na sobě měla vínovou mikinu s kapucí a potrhané rifle modré barvy. „Žádáme občany, kteří mají informace o tom, kde se pohřešovaná dívka v současné době nachází nebo pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158,“ dodala mluvčí.