Se třemi promile řidič nebezpečně kličkoval po D1. Skončil na záchytce

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

KRAJ VYSOČINA – Silně opilý muž za volantem osobního auta šněroval v pátek odpoledne dálnici D1 ve směru na Prahu. Nebezpečná jízda nenechala klidným jiného řidiče, který kontaktoval policii.

Jednapadesátiletý řidič Škody Octavia s českou registrační značkou projížděl v pátek 6. října kolem šestnácté hodiny odpoledne po dálnici D1 ve směru na Prahu. Zvláštního stylu jeho jízdy si všiml jiný řidič a přes tísňovou linku informoval policii. „Muž policistům uvedl, že podezřelý řidič kličkuje po dálnici, jede ze strany na stranu, předjíždí vozidla velice nebezpečným způsobem, kdy se snaží natlačit mezi auta jedoucí v levém a pravém jízdním pruhu,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté vozidlo zastavili na 104. kilometru dálnice a řidiče vyzvali k dechové zkoušce. Její výsledek ukázal 3,11 promile alkoholu a při opakování 2,91 promile. „Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a požití alkoholu před jízdou doznal,“ doplnila mluvčí. Policisté ho převezli na záchytku k vystřízlivění.

„Muži jsme sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a poté byl propuštěn na svobodu,“ dodala Dana Čírtková. Případ řeší policie ve zkráceném přípravném řízení.