Řidič Nissanu pádil po D1 rychlostí 229 km/h, divokou jízdu utnula policie

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Výrazné překročení doporučené rychlosti zaznamenali o víkendu policisté na dálnici D1. Sedmatřicetiletému řidiči opakovaně naměřili přes 200 kilometrů v hodině.

Hlídce dálniční policie neunikl v sobotu 7. října kolem půl třetí odpoledne osobní vůz Nissan GT-R R35 s českou registrační značkou, který se velkou rychlostí řítil směrem na Prahu. „Vozidlu byla nejprve naměřena rychlost 225 km/h v úseku 97. kilometru ve směru jízdy na Prahu, poté rychlost 227 km/h v úseku 93. kilometru a jako poslední mu byla naměřena rychlost 229 km/h v kilometru 92,5,“ popsala mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté se za riskujícím řidičem okamžitě pustili. „Vozidlo bylo s ohledem na bezpečnost a plynulost provozu předepsaným způsobem zastaveno na dálniční odpočívce v úseku 89. km dálnice, před tamní čerpací stanicí,“ doplnila mluvčí.

Sedmatřicetiletý řidič cestoval sám. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Přestupkové jednání oznámí policie správnímu orgánu, který povede správní řízení.