Místo sedadel pohodlná lehátka, kvalitnější obraz i zvuk. Pelhřimovské kino Vesmír prokouklo

Foto: Město Pelhřimov

PELHŘIMOV – Kino Vesmír v Pelhřimově má za sebou zásadní modernizaci. Za pouhých 25 dní prošlo proměnou hlediště i technické zázemí. Diváci se mohou těšit na příjemnější prostředí, větší komfort i lepší obraz a zvuk.

Nejzásadnějším počinem byla změn AV techniky. „Ta stará se dostala na hranici životnosti, proto město Pelhřimov jako náš zřizovatel počítalo v rozpočtu na letošní rok s nákupem nové. Výměna se uskutečnila právě v minulých týdnech,“ informoval ředitel Kulturních zařízení města Pelhřimova Martin Ecler.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kino má nový laserový projektor, nové je i promítací plátno. Původní zvuk 5.1 Dolby Digital byl nahrazen za pokročilejší verzi 7.1, došlo k výměně zesilovačů. „Veškeré změny si kladou za cíl nabídnout divákovi ten nejlepší zážitek. Obraz i zvuk budou výrazně lepší, při promítání filmů v režimu 3D nabídneme divákům nové brýle. Ty budou lehčí a určitě i méně poruchové než ty původní,“ popsal Martin Ecler.

Výrazných změn doznalo i hlediště. V poslední řadě ubylo několik sedadel, z důvodu vytvoření ochranné zóny kolem laserového promítacího zařízení. V prvních třech řadách byla sedadla nahrazena pohodlnými pololehátky. „Inspirovali jsme se ve velkých kinech. Divákům chceme nabídnout možnost většího komfortu. Nyní je na rozhodnutí každého, zda bude chtít představení sledovat vsedě, nebo se položí,“ doplnil Martin Ecler.

A to ještě není vše. Vnitřní prostory kina jsou nově vymalovány, venkovní pokladna byla přestěhována dovnitř budovy a nový je i provozovatel občerstvení. „To jsme si po řadě let vzali pod náš patronát. Chtěli jsme mít větší kontrolu nad nabídkou, způsobem přípravy i bezhlučnosti obalů, do kterých se občerstvení dává,“ dodal Martin Ecler.