Rekonstrukce jihlavského dálničního přivaděče je u konce. Příští týden bude průjezdný bez omezení

Foto: ŘSD ČR

JIHLAVA – Silničáři v těchto dnech dokončují opravu přivaděče z dálnice D1 na Jihlavu. Řidiči budou po zrekonstruované komunikaci již od středy 18. října jezdit bez jakéhokoliv omezení.

Oprava 5600 metrů dlouhého úseku silnice I/38 mezi sjezdem z Jiráskovy ulice a mimoúrovňovou křižovatkou s dálnicí D1 probíhá už druhým rokem. „Vedle obnovy asfaltového povrchu na samotné komunikaci a na mostech došlo i na rekonstrukci prvků odvodnění, záchytného systému, výměně středových i krajních svodidel nebo zabezpečení okolních svahů speciální sítí proti padajícím kamenům na vozovku,“ vyjmenoval mluvčí ŘSD ČR Martin Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V roce 2022 byla dokončena oprava středního dělicího pásu a jízdního pásu ve směru na Znojmo, letos silničáři pracovali na druhé polovině směrem na Havlíčkův Brod. Doprava v úseku byla řízena kyvadlově se sníženou rychlostí. Nynější práce již dopravu na silnici I/38 omezují jen lokálně.

Zhotovitelem oprav je společnost STRABAG a.s., která přivaděč rekonstruuje za 338 milionů korun bez DPH. „Dokončení všech prací je naplánováno na úterý 17. října,“ dodal Martin Buček.

Na průběh letošních prací se podívejte ve fotogalerii.

Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR