Policie obvinila dva muže ze série krádeží na Jihlavsku. Jeden z nich pobyl na svobodě jen krátce

Foto: Policie ČR

JIHLAVA – V rukou policistů skončili minulý týden dva recidivisté, kteří se na Jihlavsku dopustili řady vloupání a krádeží. Oba muži ve věku čtyřiatřicet let putovali po obvinění rovnou do vazby. O případu dnes informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Jeden z obviněných spáchal od konce srpna devět krádeží, z nichž na většině se podílel i druhý muž. „V polovině září se vloupali do obchodu na ulici Žižkova v Jihlavě, z prodejny si odnesli finanční hotovost. Obchod se stal jejich cílem také v Polné. Na Husově náměstí se muži v druhé polovině září vloupali do prodejny, kde odcizili kromě peněz například notebook. Škodu přibližně za deset tisíc korun způsobili při vniknutí do budovy jihlavské střední školy,“ popsala řádění dvojice mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Krádeží se muži dopouštěli také v různých jihlavských obchodních domech, kde si do tašek ukládali zboží a odcházeli bez placení. „Při jedné krádeži muž při útěku zakopl a odcizené zboží za více než čtyři tisíce korun zůstalo na místě. V neděli 8. října se jeden z obviněných mužů vloupal do jihlavské restaurace, ze které si odnesl finanční hotovost a alkohol,“ doplnila mluvčí.

Nejvyšší škodu ale pachatelé způsobili majiteli rekonstruovaného domu v Jihlavě. „Muži při vloupání využili postaveného lešení a odcizili nářadí v hodnotě přibližně sto tisíc korun. Další škoda vznikla poškozením trubek a dveří,“ poznamenala Jana Kroutilová.

Po obvinění do vazby

Dopadení pachatelů proběhlo v minulém týdnu v Brtnici a v Jihlavě. Jeden z mužů se přitom ještě pokusil uniknout policejní hlídce, neměl ale šanci. Oba provinilci byli následně obviněni ze dvou trestných činů, a to krádeže a poškození cizí věci. Jak policie uvedla, dvojice má za sebou opakovaná odsouzení za majetkovou trestnou činnost. Jeden z mužů dostal na začátku letošního roku podmínku a druhý teprve v srpnu opustil brány věznice. Navíc jsou oba již trestně stíháni kvůli krádeži jízdních kol za bezmála čtyřicet tisíc korun, k níž došlo v srpnu v Jihlavě.

Poté, co soud na oba obviněné uvalil vazbu, převezli je policisté do vazební věznice v Brně. „Jednomu z obviněných mužů hrozí vzhledem k výši způsobené škody trest odnětí svobody až na pět let, druhý obviněný může být potrestán až tříletým pobytem za mřížemi,“ dodala mluvčí.