Jízdu opilého řidiče na Třebíčsku ukončil náraz do svodidel

Řidič nezvládl zatáčku a narazil do svodidel. Foto: Policie ČR

TŘEBÍČSKO – U obce Trnava na Třebíčsku havarovalo v pondělí nad ránem osobního auto. Jeho řidič přivolaným policistům nadýchal dvě promile alkoholu.

Řidič vozidla Toyota projížděl v pondělí 23. října před třetí hodinou ráno po silnici u obce Trnava. Při průjezdu zatáčkou nezvládl řízení a narazil do svodidel, odkud se vozidlo odrazilo zpět na silnici. Muž utrpěl zranění, které muselo být ošetřeno v nemocnici.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Policisté provedli u třiačtyřicetiletého muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,07 promile alkoholu. Také opakovaná zkouška ukázala obdobnou hodnotu,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová. Policisté opilému muži zadrželi řidičský průkaz. Současně zjistili, že řidič má od začátku října na základě rozhodnutí městského úřadu zákaz řízení všech motorových vozidel.

Škoda předběžně vyšplhala na 60 tisíc korun. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí,“ dodala mluvčí.