Brodskou porodnici hodnotí maminky jako nejlepší na Vysočině. Letos zde proběhl již tisící porod

Foto: Nemocnice Havlíčkův Brod

HAVLÍČKŮV BROD – Havlíčkobrodská porodnice je podle výsledků ankety nejlépe hodnocenou porodnicí na Vysočině. Na konci října zde navíc porodila tisící maminka, na svět přišel chlapeček Matouš.

Hodnocení proběhlo v rámci ankety na serveru emimino.cz. Za havlíčkobrodskou porodnicí se umístily porodnice v Jihlavě a Novém městě na Moravě. Současně s tímto úspěchem se v říjnu v brodské nemocnici uskutečnil jubilejní tisící porod.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Malý Matouš Paseka se narodil v neděli 29. října v 5:05 hodin a je prvním dítětem maminky Šárky. Bydlet bude s rodiči v Hlinsku. „Za dobu tradice tisícího porodu se jen v jednom případě narodila holčička. Jednoznačně tedy anketu vedou kluci,“ podotkl s úsměvem primář gynekologicko-porodnického oddělení Pavel Antonín, který rodičům předal tradiční dárek – velkou oranžovou tatrovku.

I v letošním roce se ve zdejší porodnici dosud narodilo více chlapců než děvčat. K datu tisícího porodu to bylo celkem 1016 dětí, tedy 16 párů dvojčat. „Nejčastěji rodiče zatím dávají jména Jan a Natálie. Nejvíce dětí se narodilo v měsících červnu a červenci,“ dodala mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo.

Foto: Nemocnice Havlíčkův Brod