Oprava vodovodu omezí v Jihlavě dopravu. O víkendu bude navíc uzavřen jihlavský tunel

Opravy Jiráskovy ulice v létě loňského roku. Foto: Město Jihlava

JIHLAVA – Kvůli opravě vodovodu na ulici Jiráskova dojde ve středu a ve čtvrtek v Jihlavě k omezení dopravy. Po oba víkendové dny pak bude z důvodu údržby uzavřen jihlavský tunel. Řidiče čekají objízdné trasy.

Na ulici Jiráskova, mezi jihlavským pivovarem a rozestavěnou arénou, začne ve středu 8. listopadu oprava vodovodního potrubí. Doprava v místě bude řízena kyvadlově semaforem. „Stavební firma udělá vše proto, aby nejnutnější práce dokončila během čtvrtka 9. listopadu tak, aby v pátek během dopravní špičky už byla Jiráskova ulice bez problému průjezdná,“ uvedl mluvčí jihlavské radnice Radovan Daněk.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

S dalším omezením musí řidiči počítat o víkendu. Po oba dny bude Ředitelství silnic a dálnic ČR provádět pravidelnou údržbu a revizi technologického zařízení jihlavského tunelu. K jeho úplné uzavírce dojde v sobotu 11. listopadu od 8:00 do 14:00 hodin a poté i v neděli 12. listopadu.

Připraveny jsou tyto objízdné trasy: Ve směru na Znojmo povedou ulicemi Vrchlického – U Cvičiště – Žižkova a zpátky na obchvat. Ve směru na Havlíčkův Brod ulicemi Žižkova – U Cvičiště – Hamerníkova – Jiráskova.