Konference Rada mladších otevírá palčivá témata dnešních teenegerů. Letos poprvé i v Jihlavě

Ilustrační foto

JIHLAVA – Vést mladou generaci k tomu, aby se nebála hovořit o ožehavých tématech dnešní doby. To je cílem 10. ročníku projektu meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé uskuteční i v Jihlavě. Akci organizuje nezisková organizace Dělej co tě baví.

Na konferenci se setkávají studenti středních škol a učilišť v kraji, ale také školní psychologové, preventisté, učitelé, další pracovníci s mládeží a zástupci kraje. „Rok od roku jsou studenti dospělejší a chytřejší, ale současně zranitelnější. Proto je letošním ústředním tématem Rady mladších duševní zdraví,“ vysvětluje ředitelka neziskové organizace Dělej co tě baví Jiřina Faloutová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Každý prezentující student má deset minut na to, aby co možná nejatraktivněji přiblížil svůj příspěvek ostatním. Poté musí být připraven čelit zvídavým dotazům. „Nehodnotíme formu prezentace. Je důležité, že vystoupí i studenti, kteří třeba zrovna ve školním světě nevynikají žádnou superschopností, ale nebojí se postavit před plný sál a obhájit svůj názor v následné řízené diskuzi, která je neodmyslitelnou součástí akce a do níž se zapojuje řada renomovaných odborníků,“ zdůrazňuje Jiřina Faloutová.

Projekt Rada mladších byl dosud doménou hlavního města, letos se poprvé rozšířil do osmi krajů. První zastávkou byly v pondělí 6. listopadu Karlovy Vary a poté ve středu 8. listopadu Jihlava. Následovat budou Pardubice, Praha, České Budějovice, Zlín, Ostrava a Liberec.

Konferenci organizuje nezisková společnost Dělej co tě baví, která se zábavnou formou snaží motivovat děti a mládež k pohybu, kreativitě a rozvíjení sebe sama. Rovnováhu mezi digitálním světem a fyzickou aktivitou staví na několika zásadních hodnotách: sociální rovnost, zdravý, slušný přístup k životu a ohleduplnost k přírodě. Více informací o konferenci včetně časového harmonogramu a seznamu míst najdete na webových stránkách.