Jihlava si připomene předčasně narozené děti. Morový sloup se zahalí do purpurové

Foto: Město Jihlava

JIHLAVA – Město Jihlava se ve čtvrtek 16. listopadu připojí ke Světovému dni předčasně narozených dětí. Morový sloup na Masarykově náměstí bude po setmění nasvícen purpurovou barvou. Symbolické rozsvícení proběhne i v jihlavské nemocnici.

Barevné světlo na podporu předčasně narozených miminek bude ve čtvrtek svítit na novorozenecké JIP. „Rádi bychom podpořili osvětu o tom, že pečujeme o nezralé novorozence. Miminka, která se narodila dříve, než měla, která by bez péče lékařů a sestřiček nepřežila. Rodiče jsou mnohdy v situaci, kdy se bojí o život svého dítěte. A my jim tímto chceme dát také vědět, že u nás jsou v těch nejlepších rukách,“ říká dětská lékařka Bohdana Čarková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Každý rok se v jihlavské nemocnici předčasně narodí tři stovky dětí. S péčí o ně pomáhá nemocnici organizace Nedoklubko. Kromě drobných dárků pro rodiče se díky ní letos pořídila například ohřívačka dětského mléka pro novorozeneckou JIP: „My jsme si ji museli vyběhat,“ popisuje s úsměvem neonatoložka Eva Škorpíková. Reaguje tak na květnovou akci Běh a procházka pro miminka do dlaně, jejíž účastníci svými příspěvky z dobrovolného vstupného na nákup tohoto přístroje přispěli.

Předčasně narozené děti si ve čtvrtek 16. listopadu nebudou připomínat jen v Jihlavě. Akce je celosvětová, purpurovou barvou bude nasvícena i Eifellova věž v Paříži, Opera v Sydney nebo Olympiaturm v Mnichově.

Péči o nezralé novorozence podpoří purpurovou barvou i na novorozenecké JIP. Foto: Nemocnice Jihlava